Odnośnie Portalu

Copyright © 2019 Medziugorje "Mir" - Polski Serwis Informacyjny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Medjugorje e-cards

Newsletter

Kraków - Medziugorje 16 - 23 marca 2019 r.

     

       ZE  ŚW. JÓZEFEM  OBLUBIEŃCEM

NA COROCZNE OBJAWIENIE MIRJANY DARGICEVIĆ- SOLDO

                               Pielgrzymka do MEDZIUGORJA - organizowana we współpracy z Redakcją „Echo Medziugorja”                                       
Termin: 16 – 23 marca 2019 r. 

************************

„Chciałbym pozdrowić najpierw tych, którzy byli w Medziugorju, żeby byli głosicielami tej Radosnej Nowiny, nawrócenia i radości życia wraz z Bogiem i innymi ludźmi w pokoju. Chciałbym pozdrowić tych, którzy tu jeszcze nie byli – zaprosić, żeby przyjechali i zobaczyli. Przyjdź i zobacz, to jest najlepsza metoda, żeby o czymś się później móc wyrażać z przekonaniem”  – abp Henryk Hoser.    Z homilii o. Branko Radoś na 35. rocznicę Objawień – „Przebacz nam Maryjo, że te przyziemne pensjonaty stały się dla nas ważniejsze od mieszkań, które przygotowuje dla nas Twój Syn. Przebacz, że ta Góra Objawień stała się dla nas zbyt zwyczajną, a góra Kriżevac zbyt stromą i zapomnieliśmy jaki jest z niej widok. Przebacz, że dla nas ważniejszym stało się być nowoczesnym niż Bożym. Przebacz nam Maryjo, że moda jest przed pobożnością, marnotrawstwo przed skromnością, fałszywa wielkość przed pokorą”.

************************

I. PLANOWANY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1- 16.03.19 – (sobota) Kraków-Łagiewniki rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 8.00 - Mszą Świętą w kaplicy Węgierskiej w krypcie dolnej bazyliki Bożego Miłosierdzia. Pakowanie bagaży po Mszy Świętej. Przejazd przez Czechy/Słowację, Węgry, Chorwację, BiH bez noclegu. Osoby spoza Krakowa mogą skorzystać z noclegu za dodatkową opłatą ok. 45 zł, np. w domu pielgrzyma Sióstr tel. 12/351-88-00 lub w pensjonacie Promień (p. Majda), ul. T. Motarskiego 8, tel. 12/266-98-00, 601472950.
Dzień 27 (od 17 - 22.03.19, niedziela – piątek) - pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy, którzy w pierwszych latach Objawień spali na ziemi oddając swoje łóżka pielgrzymom a nie w light pensjonatach, których teraz jest pełno. Do dyspozycji pielgrzymów kuchnia z pełnym wyposażeniem, noclegi z pościelą, wyżywienie 2 x posiłek dziennie – śniadania i obiadokolacja.

Dzień 3 – 18.03.19. – Urodziny Mirjany – udział w dorocznym objawieniu Matki Bożej dla Mirjany.

Dzień 7 – 22.03.19 - (piątek) - wyjazd z Medziugorja do Polski, powrót non stop bez noclegu.

Dzień 8 – 23.03.19 - (sobota) - przyjazd do Krakowa w godz. uzależnionych od wyjazdu, po ok. 20 godz. jazdy.

 

II. UWAGA !!! - Koszt pielgrzymki składa się z dwóch składników (cen A i B)

A – 1. CENA PIELGRZYMKI:

500 zł (wpłata na konto lub w biurze)i 65€ obejmuje:
1. Ubezpieczenie pielgrzymów w firmie Signal Iduna pakietem na kwotę: koszty leczenia – 10.000 euro, nieszczęśliwe wypadki – 7000 zł, bagaż – 800 zł. (Uwaga! Ubezpieczenie nie obejmuje chorób przewlekłych i nowotworowych. Istnieje możliwość „do ubezpieczenia” za dopłatą w wysokości 99 zł/os. przy podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki. Nie zgłoszenie informacji do ubezpieczenia o chorobie przewlekłej będzie skutkowało brakiem wypłaty za leczenie. Ubezpieczenie nie obejmuje chorób psychicznych).
2. Noclegi z pościelą w pokojach 2, 3, 4-osobowych z łazienkami. Nie ma jedynek. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem – stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.
3. Wyżywienie: 6 śniadań i 5 obiadokolacji w Medziugorju. W dni postne - środa i piątek - na obiadokolacje wyżywienie postne - typowa zupa jednogarnkowa tzw. cibora, dla ascetów: chleb i woda.

4. Przejazd klimatyzowanym autokarem klasy LUX: video/DVD, barek, WC, uchylne fotele.
5. Opłaty autostradowe, drogowe, winiety i parkingi na całej trasie.

 

B – 2. CENA NIE ZAWIERA OPŁATY: 10 zł i 80€ - płatnej przez każdego uczestnika na miejscu pobytu za:

- tłumaczenia spotkań w Medziugorju, opiekę duszpasterską, materiały informacyjne i dodatkowo 10 zł na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny). Ponadto opłata podstawowa nie obejmuje osobistych, prywatnych wydatków nie objętych programem i na drobne zakupy, dewocjonalia, na ofiarę (nie dajemy złotówek) na Mszach Świętych, na WC na postojach (niekiedy są płatne) – sugerowana kwota to 50€.

Koszt pielgrzymki został skalkulowany przy grupie 45 osób. W przypadku mniejszej ilości uczestników koszt może być zwiększony do 150 euro przy 40 osobach, o czym BP „Galeon” powiadomi Pielgrzymów najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem Pielgrzymki. Warunki rezygnacji są zawarte w umowie w „Warunkach Uczestnictwa” w imprezach BP „Galeon”.

 

III. WPIS NA LISTĘ NASTĘPUJE: 
1) po wpłacie kwoty złotówkowej gotówką w siedzibie BP „Galeon” lub przelewem na konto: Biuro Podróży „Galeon” Barbara Podpirka, 31-959 Kraków, oś. Górali 5, 92 1240 4588 1111 0000 5493 0058  wpisując tytuł wpłaty: Medziugorje – Marzec 2019

2) po przesłaniu wypełnionego dokładnie kwestionariusza osobowego na e-maile: obowiązkowo -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub pocztą na adres: Redakcja „Echo Medziugorja”, ul. Kwartowa 24/U-1, 31-419 Kraków.          Z „Warunkami Uczestnictwa” należy zapoznać się na:

http://www.galeon.krakow.pl/wp-content/uploads/2018/03/WarUczestAKTUALNE_str2_email-4.pdf
Kwoty w Euro i 10 zł na TFG są płatne u pilota w autokarze.

IV. INFORMACJE PRAKTYCZNE:
1. UBIÓR – należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych: czyli nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spódnice i spodnie – jeżeli krótkie – to poniżej kolan, bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez bluzek ukazujących pępek i brzuch i spodnie normalne, nieobcisłe (żadne leginsy czy temu podobne, chyba że służą jako rajstopy pod spódnicą lub tuniką), ubiór niewyzywający – odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta”. Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic.
2. WYŻYWIENIE – własne uczestnika: prowiant na drogę, termosy, własne lekarstwa.
3. PAKOWANIE – mały bagaż podręczny do środka autobusu, bagaż podstawowy do bagażników.
4. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.
5. INNE – Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek lub torba na ramię, latarka, ksero dokumentu spakowane w bagażu głównym.
6. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z Bośnią i Hercegowiną.
7. RZECZY OBOWIĄZKOWE – zdrowotna karta EKUZ – wyrobienie jej w NFZ leży we własnym zakresie, nie odsyłać wniosków do BP „Galeon” tylko do odpowiedniej placówki NFZ.
8. DOKUMENT PODRÓŻY – do B i H wystarczy ważny dowód osobisty.
9. PODRÓŻ - Osoby mające problemy lokomocyjne, po Mszy Świętej proszone są o zażycie odpowiednich środków i zaklejenie pępka plastrem opatrunkowym.                                                                                                                             

V. POBYT W MEDZIUGORJU. Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii w:
1. Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 17.00 modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca świętego, Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała,
oraz programie indywidualnym grupy:
2. Wspólne, modlitewne wejście na:
– Podbrdo – Górę Objawień, tu Matka Boża rozdaje dary, należy je wziąć, wszyscy schodzą z niej obdarowani łaskami,
– Kriżevac – Góra Krzyża – Gospa prowadzi do Jezusa pod Krzyż, po łaski do dźwigania krzyża codziennego mocą Bożą.
3.  Spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medziugorju (np. Cenacolo, Wspólnota Królowej Pokoju, itp.), oo. Franciszkanami i Widzącymi w miarę ich obecności w parafii.
4.  Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym, aby nam go nie zabrakło. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 - 17.00, wieczorna we wtorki i w soboty od godz. 21.00 - 22.00. 
5.  wyjeździe do Tihaljiny i do Szirokiego Brijegu.                

Kontakt i informacje: w Redakcji Echa – 501710620; 12/4130350, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , BP „Galeon” - 12/6422620    

 PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY I WYRZECZEŃ,

ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ.