Małżonkowie Vlatka i Duško Vukoja: Nasze życie jest zawsze związane z Medziugorjem

Medjugorje

 

Małżonkowie Vlatka i Duško Vukoja mieszkają w Zugu (Szwajcaria). Są małżeństwem od 32 lat, rodzicami czworga dzieci. Po raz pierwszy uczestniczą w seminarium dla par małżeńskich, odbywającym się w Medziugorju od 12 do 15 lipca. Pani Vlatka mówi, że są na urlopie, który przeznaczają również na uczestnictwo w seminarium:

„Do naszego urlopu włączyliśmy również ten wymiar, który jest bardzo potrzebny. Jestem zachwycona i już na początku wzbogacona. Myślę, że wyniosę stąd wiele, ponieważ poznam wykładowców, od których można wiele usłyszeć i wiele się nauczyć.” I dodaje, że są związani z Medziugorjem od pierwszych dni objawień:

„Wspólnotę małżeńską i rodzinną tworzymy odmawiając w rodzinie modlitwę różańcową. Nasze życie jest zawsze jakoś związane z Medziugorjem. Kiedy wyjechałam do Szwajcarii, nie mieliśmy żadnych znajomych ani przyjaciół. Wszystkie swoje nadzieje kierowałam do Medziugorskiej Matki Bożej. I owocem tego byli moi pierwsi przyjaciele. I spontanicznie powstała pewna wspólnota modlitewna, która teraz w Zugu działa już dziewiąty rok. Spotykamy się w każdą środę. Odmawiamy różaniec i rozważamy orędzia Matki Bożej.