Zaginięcie włoskiego księdza w Medziugorju

 

Luciano Cicarelli  

Włoski ksiądz Luciano Cicarelli po raz ostatni był widziany 2 sierpnia w Medziugorju. Jego poszukiwania trwają od 8 sierpnia

Do poszukiwań za włoskim księdzem Lucianem Cicarelli (78 lat), który zaginął w sobotę w Medziugorju, włączyli się również członkowie Chorwackiej Służby Ratownictwa Górskiego (HGSS). Łącznie pięć zespołów z psami i 14 ratownikami Chorwackiej Służby Ratownictwa Górskiego wraz z kolegami z Bośni rozpoczęło „przeczesywanie” Medziugorja. Służby Ratownictwa Górskiego BiH poszukują księdza od 8 sierpnia. Do poszukiwań, oprócz chorwackich służb ratowniczych, przyłączyli się również członkowie Federalnej Administracji Obrony Cywilnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Sił zbrojnych BiH. Zaginięcie zgłosił policji Jurica Ostojić, właściciel pensjonatu w Medziugorju, w którym Cicarelli przebywał od końca lipca. W pokoju zostawił dokumenty, wśród nich również paszport, a także laptop i inne przedmioty osobiste.

Poszukiwania zaginionego księdza trwają w ciągu dnia na trasie od Medziugorja do miejscowości Šurmanci . Służby poszukiwawcze i ratownicze przeszukały również obszar między Wzgórzem Objawień i Križevcem w Medziugorju.

To, że ojciec Cicarelli mógłby się tam znajdować podejrzewali jego włoscy koledzy. Jednak, poszukiwania na tym terenie nie powiodły się. Okręgowy prokurator dyżurny Maja Ćišić nakazała sprawdzenie przez policję wszystkich informacji związanych z jego pobytem i poruszaniem się.

– Ponieważ jego zaginięcie zostało zgłoszone sześć dni po tym jak był widziany po raz ostatni, konieczne jest sprawdzenie wszystkich informacji o tym dokąd się wybierał, gdyż w pensjonacie jedynie nocował - powiedziała dziennikarzom prokurator Ćišić. W nadziei na pomyślne zakończenie poszukiwań, w całym Medziugorju rozwieszone zostały również ulotki z jego fotografią, mogące być pomocne, gdyby księdza zobaczył któryś z mieszkańców.