XVII Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju

XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach

(XVII Ogólnopolski Wieczernik Królowej Pokoju - 16 lipca 2016 r.)

Sanktuarium w Oborach

W sobotę 16 lipca br., w uroczystość odpustową Matki Bożej Szkaplerznej, odbędzie się XVII Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej w Oborach. Z daru Bożego Miłosierdzia w tym dniu świętować będziemy 40 – rocznicę koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej i włączymy się w dziękczynne Te Deum laudamus naszego Narodu z okazji Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski.

Tradycyjnie nasze spotkanie w ogrodzie Matki Bożej przed sanktuarium rozpocznie się o godz. 10.00, a zakończy o godz. 19.30. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Pasterz Kościoła Płockiego Bp Piotr Libera. Papieski Misjonarz Miłosierdzia - O. James Manjackal MSFS z Indii wygłosi dwie konferencje i poprowadzi Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Zapraszamy serdecznie wszystkie siostry i braci w Karmelu, wszystkich kapłanów i osoby konsekrowane, wszystkich parafian i pielgrzymów, wszystkich Rodaków, żyjących w kraju i na emigracji, wszystkich noszących na sercu szkaplerz karmelitański, oraz wszystkich pragnących schronić się pod opiekuńczym płaszczem Matki i Królowej Karmelu. Najserdeczniej zapraszamy wszystkich do radosnego braterskiego spotkania w malowniczo położonym klasztorze na Ziemi Dobrzyńskiej, do wspólnej modlitwy i dzielenia się świadectwem wiary i miłości Ojczyzny. Drodzy bracia i siostry! Razem z Matką Bolesną stańmy pod krzyżem Chrystusa na Oborskiej Kalwarii, aby w Jej wierze umocnić naszą wiarę, przyjąć Ją w znaku szkaplerza i z Jej macierzyńską pomocą świadczyć całym naszym życiem, że „Polonia semper fidelis est” swemu Panu i Bogu, Jego Krzyżowi i Ewangelii, Kościołowi i Jego Pasterzom. Zapraszamy i czekamy na Was przy otwartej szeroko Oborskiej „Bramie Miłosierdzia” – Ojcowie Karmelici.

PROGRAM

0d godz. 9.00 – Spowiedź święta

10.00 – Powitanie Matki Bożej Bolesnej i Wprowadzenie

10.15 – Konferencja (o. James Manjackal)

11.00 – Różaniec święty i litania (prowadzą siostry Karmelitanki)

11.45 – Powitanie Pielgrzymów

12.00 – Msza Święta ku czci NMP z Góry Karmel. Przewodniczy i homilię wygłosi J.E. Ks. Bp Piotr Libera z Płocka.

14.00 – 16.00 Przerwa (czynna herbaciarnia, możliwość nabycia szkaplerzy karmelitańskich, innych dewocjonalii i pamiątek)

16.00 – Ceremonia przyjęcia do Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel

17.00 - Konferncja (o. James Manjackal)

10.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała (o. James Manjackal)

19.30 - Pożegnanie Matki Bożej

 

Dodatkowe informacje: Spotkanie odbędzie się na placu przed Sanktuarium i jest otwarte dla wszystkich. Przyjazd grupy autokarowej zgłaszamy w punkcie przy kościele. Prosimy zabrać ze sobą parasole i krzesełka turystyczne. Kapłanów, którzy pragną koncelebrować we Mszy św. prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły. Czynny będzie "Bar Karmelek" - Herbaciarnia Klasztorna przy Sanktuarium (możliwość obiadu, kawa, herbata).

W  dniach 14 - 18 lipca br. miejsca w Domu Pielgrzyma są już zajęte.

Zgłoszenia grup pielgrzymkowych i dodatkowe informacje:

o. Piotr Męczyński O. Carm.
Obory 38 87 – 645
Zbójno k. Rypina
Tel. 0-54/280 – 11 – 59, wew. 23 lub tel. kom. 606-989-710
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.