Modlitwa rodzinna

 


Niechaj modlitwa będzie na pierwszym miejscu w waszych rodzinach. (1.11.1984)

 

W odpowiedzi na wezwania Matki Bożej powstała inicjatywa „Różaniec Rodzin”, która ma na celu gromadzić rodziny na wspólnej modlitwie różańcowej.

Każda rodzina wstępując do Różańca Rodzin poświęca się Niepokalanemu Sercu Maryi, i tworzy w domu Rodzinny Wieczernik Modlitwy, w którym modli się codziennie jedną dziesiątką różańca wraz z dowolnymi rozważaniami.

Inauguracja odbędzie się 18 maja 2019 r. w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach.

Do Różańca Rodzin mogą należeć całe rodziny małżeństwa, osoby samotne lub pojedynczy członkowie rodzin, którzy nie mogą podjąć modlitwy wspólnie ze swoją rodziną.

Więcej na stronie internetowej http://rozaniecrodzin.pl

 

Poniżej umieszczamy tylko kilka wybranych orędzi Matki Bożej nawołujących do rodzinnej modlitwy:

 

1.05.1986

„Drogie dzieci! Proszę was, abyście zaczęli zmieniać swoje życie w rodzinie. Niech rodzina będzie harmonijnym kwiatem, który ja pragnę dać Jezusowi. Drogie dzieci, niech każda rodzina będzie aktywna w modlitwie, a pragnę by pewnego dnia były widoczne w rodzinie również owoce. Tylko tak, wszystkich was jak płatki kwiatu ofiaruję Jezusowi w urzeczywistnieniu planów Bożych. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!”

25.01.1992

„Drogie dzieci! Dziś wzywam was do odnowy modlitwy w waszych rodzinach, aby tak każda rodzina stała się radością dla mego Syna Jezusa. Dlatego, drogie dzieci, módlcie się i szukajcie więcej czasu dla Jezusa i wtedy będziecie mogli pojąć i przyjąć wszystko, nawet najcięższe choroby i krzyże. Jestem z wami i pragnę was przyjąć do swojego Serca i ochronić, ale wy jeszcze nie zdecydowaliście się. Dlatego, drogie dzieci, żądam od was, abyście się modlili, abyście poprzez modlitwę pozwolili mi, bym wam pomogła. Proście, moje drogie dzieci, aby modlitwa stała się dla was codziennym pokarmem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!”

25.08.1995

„Drogie dzieci! Dziś wzywam was do modlitwy. Niech modlitwa będzie dla was życiem. Żadna rodzina nie może powiedzieć, że jest w pokoju, jeśli się nie modli. Dlatego, niech wasz ranek zaczyna się poranną modlitwą, a wieczór kończy dziękczynieniem. Dzieci, jestem z wami, kocham was, błogosławię i pragnę, aby każdy z was był w moich objęciach. Nie możecie być w moich objęciach, jeśli nie jesteście gotowi modlić się codziennie. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!”

25.01.1999

„Drogie dzieci! Ponownie wzywam was do modlitwy. Nie miejcie wymówek, że powinniście więcej pracować, bo przyroda śpi jeszcze głębokim snem. Otwórzcie się w modlitwie. Odnówcie modlitwę w swoich rodzinach. Umieśćcie Pismo Święte na widocznym miejscu w swojej rodzinie, czytajcie je, rozważajcie i uczcie się jak Bóg miłuje swój naród. Jego miłość ukazuje się również w dzisiejszych czasach, bo posyła wam mnie, bym wezwała was na drogę zbawienia. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

25.01.2006

„Drogie dzieci! Również dziś wzywam was, abyście byli tymi, którzy niosą Ewangelię w swoich rodzinach. Dzieci, nie zapomnijcie czytać Pismo Święte. Umieśćcie je na widocznym miejscu i swoim życiem dawajcie świadectwo, iż wierzycie i żyjecie Słowem Bożym. Jestem blisko was swoją miłością i oręduję za każdym z was przed moim Synem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

25.04.2013

„Drogie dzieci! Módlcie się, módlcie się, tylko się módlcie, aż wasze serce otworzy się w wierze jak kwiat, który otwiera się na ciepłe promienie słońca. To jest czas łaski, który Bóg wam daje poprzez moją obecność, a wy jesteście daleko od mego Serca, dlatego wzywam was do osobistego nawrócenia i modlitwy rodzinnej. Niech Pismo Święte zawsze będzie dla was zachętą. Wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławieństwem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

27.09.1984

„Drogie dzieci! Pomogliście mi swoją modlitwą w spełnieniu moich planów. Módlcie się dalej, aby [moje] plany spełniły się w pełni. Proszę rodziny parafii, aby odmawiały rodzinny różaniec. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!”