Medziugorje pomogło mi zrozumieć Ewangelię

 

Medjugorje

 

     Stefano Rotondo jest lekarzem z Włoch. O Medziugorju usłyszał na samym początku objawień, a pierwszą pielgrzymkę do Królowej Pokoju odbył już w 1983 roku. Podzielił się z nami świadectwem, że jego życie po tej pielgrzymce zmieniło się całkowicie.

„Wówczas zrozumiałem, jak ważne jest by odnaleźć Boga tam gdzie mieszkam i że mogę odnaleźć radość w zwykłym spotkaniu z Bogiem. Przyjechałem tu po raz pierwszy w 1983 roku, a Medziugorje jest dziś dla mnie tam, gdzie mieszkam. Ono mi pomogło zrozumieć Ewangelię i żyć nią na co dzień. Tutaj nauczyłem się słuchać, nauczyłem się czym jest cisza; nauczyłem się akceptować samego siebie. Po prostu zacząłem otwierać moje serce Bogu” – mówi dr Stefano, którego rodzina, po jednej pielgrzymce do Medziugorja, wraz z dwiema innymi rodzinami założyła grupę modlitewną. Oprócz tego już czwarty rok z rzędu przywozi pielgrzymów do Medziugorja.

     „W głębi naszego serca pragnęliśmy kontynuować modlitwę w naszym mieście i w trzy rodziny zaczęliśmy razem modlić się na różańcu, co robimy regularnie. Poczuliśmy, że Matka Boża wchodzi do naszego domu i pragnie, abyśmy przyprowadzili kolejne osoby do Medziugorja.”