7 czerwca 2020 r. - Przypomnienie historii objawień c.d.

Biblia

Innym razem Matka Boża ukazała mi się i płacząc powiedziała: „Jestem smutna. Weźcie Biblię, oddzielcie ją od innych książek i połóżcie na honorowym miejscu w domu”. I zaczęła płakać. „Zapomnieliście o Biblii!” Więc po powrocie do domu zróbcie rodzinny ołtarz. Postawcie na nim krzyż. Pod krzyżem postawcie oblicze Matki Bożej. Jezus powiedział z wysokości krzyża, „Oto Matka twoja”. Przyjmij Ją jako wielki dar. Połóż Biblię na ołtarzu. Otwieraj ją i całuj w obecności swych dzieci. Ten pocałunek może otworzyć serce twoje i twojej rodziny.
Pozwól aby Biblia stała się ziarnem, zasianym w twoim sercu. Czytaj ją. Trzymaj w swych rękach, na swym sercu. W tabernakulum przechowuje się ciało Chrystusa. W twoim domu tabernakulum rodzinnym jest Słowo Boże.

Różaniec Ornelli

Połóż tam różaniec. Różaniec, który tu widzicie został mi podarowany przez Ornellę – dziewczynę, która przebywała tutaj przez trzy i pół roku na modlitwie. Towarzyszyła wszystkim pielgrzymom w modlitwie. Modliła się za każdego. Obecnie wstąpiła do zakonu Klarysek we Włoszech. Teraz modli się wraz z milionami tych, którzy są zjednoczeni w modlitwie. Różaniec jest bronią, przy pomocy której można pokonać Goliata, uwolnić tych, którzy znajdują się pod panowaniem innych. Ornella, z różańcem w ręce, toczyła wojnę z narkomanią swego brata i uwolniła go. Uwolniła również swego ojca od alkoholu. Dała im wiarę i dar modlitwy. Matka Boża powiedziała: „Z różańcem w ręku możecie czynić cuda w waszym życiu, w świecie!” Dawajcie różaniec swym dzieciom jako wielki podarunek, jako spadek w postaci daru modlitwy. Jak pięknie będzie w dzień waszego pogrzebu, gdy wasze wnuki, wasze dzieci będą mogły powiedzieć: moja mama, moja babcia utrzymywały swą wiarę przy pomocy tego różańca i przekazały nam tę wiarę!
Postawcie na swym ołtarzu wodę święconą. Woda oznacza, że zostaliśmy odkupieni, oczyszczeni przez chrzest, odrodzeni w Duchu Świętym, uwolnieni od zła, oddzieleni od grzechu i doprowadzeni do życia Świętych z Chrystusem. I błogosław swoją rodzinę i twój dom w każdą sobotę. To oddali szatana i ochroni waszą rodzinę. Strumienie błogosławieństw spłyną od Pana!”
Wraz z tymi strumieniami łask parafia zmienia się. Ojciec Jozo wspomina: „Wydawało się, że parafia zamieniła się w klasztor. Każdy się modlił. Każdy z różańcem w ręku w każdym miejscu. Wszyscy wydawali się podobni do zakonników i zakonnic. Otrzymaliśmy bardzo wiele łask. Jak wspaniale jest odmawiać Różaniec w towarzystwie Maryi!”
Środa, 22. lipca, Matka Boża mówi Vicce i innym widzącym co się dzieje w wielu duszach: „Nie mało osób nawróciło się, są pośród nich również tacy, który nie spowiadali się przez czterdzieści pięć lat”.


Biskup wierzy w objawienia


Sobota, 25. lipca, św. Jakuba w odpust parafialny przybywa biskup, aby udzielić sakramentu Bierzmowania. Przy okazji rozmawia z widzącymi. Natychmiast zaczyna wierzyć w objawienia. W czasie kazania mówi z radością, że Matka Boża jest obecna w Medziugorju.
Poniedziałek, 27. lipca nasilają się cierpienia ojca Jozo i widzących. Wywierają presję na Ivance i Mirjanie, aby zostawiły Medziugorje i wyjechały do Sarajewa.


Inne wydarzenia

Zaraz na samym początku objawień widzący prosili Matkę Bożą, aby dała im jakiś znak. Matka Boża odpowiedziała, że po znaku jeszcze przyjdzie. Aby umocnić czwórkę widzących, którzy pozostali w Medziugorju, po objawieniu Matka Boża pokazuje im Jezusa i mówi: „Mój Syn torturowany dla wiary zniósł wszystko. Wy również, moje anioły, wszystko zniesiecie”. Jezus pojawił się z długimi włosami, brodą i piwnymi oczami. Powiedziała im, aby nie martwili się o ojca Jozo, pomimo zastraszenia ze strony policji. Odchodząc pozostawia znak serca i krzyża na niebie. Pojawia się ponownie o 23.00 na Podbrdo.
Środa, 29. lipca, dzień św. Marty, czworo pozostałych widzących ma objawienie Maryi w pokoju Vicki. Proszą i dostają pozwolenie, aby objąć Matkę Bożą. Później o 20.00 w kościele przy chórze mają drugie objawienie.

Niedziela 2. sierpnia, dzień Matki Bożej Anielskiej. W ciągu dnia o 18.00 następuje cud słońca. Przez pół godziny niektórzy pielgrzymi widzą w słońcu odbicie Maryi. Maria widzi Matkę Bożą w swym pokoju, która ją wzywa wraz z czterdziestoma osobami aby poszli na modlitwę w pole. Tam pozwala się dotknąć; niektórzy zostawili ciemne plamy na Jej szacie.
12. sierpnia wydanie – zakazu wchodzenia na Podbrdo. Od początku lipca władze komunistyczne wypowiedziały wojnę parafii. Każdego dnia szpiedzy nagrywali wszystkie homilie ojca Jozo, aby znaleźć w nim jakąś winę po to, by zgasić to światełko wiary, które tak zagrażało ateistycznej doktrynie Marksa, Lenina i Tito. W 1981 r. komunizm już trwał 40 lat. Ojciec Jozo mówił o 40 latach spędzonych na pustyni przez naród wybrany; mówił o uwolnieniu spod władzy Egiptu i faraona.
To wystarczyło komunistom, aby go oskarżyć. Zainscenizowali proces. Znaleźli fałszywych świadków. Pozwolili mu spędzić święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypadające na sobotę i niedzielę 16. sierpnia w parafii. W poniedziałek 17. sierpnia 1981 r. poczekali, aż ojciec Jozo zakończy poranną Mszę św. o 830 i aresztowali go. Zabili deskami główne wejście do kościoła i zabrali go do więzienia. Skazali go na trzy lata więzienia. Ale Matka Boża ukazując się wieczorem widzącym powiedziała: „Ojca Jozo Ja obronię”. Po półtora roku został on uwolniony i przeniesiony do parafii w Tihaljinie. W listopadzie 1990 r. 8 lat później komunizm w Hercegowinie upadł tak, jak kilka miesięcy wcześniej w Chorwacji i Słowenii.
Tak jak 24. czerwca, 8. września i później w każde Boże Narodzenie Matka Boża objawiała się z Dzieciątkiem Jezus na rękach.
Od 24. października, w czasie procesu ojca Jozo, Matka Boża wiele razy ukazuje się obok lub w miejscu krzyża na górze Križevac.
Dnia 26. października Matka Boża zgadza się na prośbę widzących zostawić znak na dowód Swej obecności. Kilka tygodni później w czasie objawienia pozwala im zobaczyć ten znak, który ma na zawsze pozostać na górze Podbrdo. Później ujawnia im datę kiedy ten znak ma być dany. Ale równocześnie ostrzega, że niebezpiecznie jest czekać z decyzją nawrócenia się aż do ukazania się znaku.
Kiedy Ivan przebywa w seminarium Matka Boża mówi mu, że ten znak będzie dany na zakończenie (codziennych) objawień.
W niedzielę 8. listopada Matka Boża całuje obraz Papieża mówiąc, że jest on ojcem wszystkich oraz, że to właśnie Ona ochroniła go w czasie zamachu na jego życie na Placu Św. Piotra 13. maja.
W niedzielę 22. listopada Matka Boża wyjaśnia symbole, które zostawia po swych objawieniach: „Są to symbole zbawienia. Krzyż jest symbolem miłosierdzia. Słońce jest źródłem światła, które was oświeci”.
W styczniu nowego roku objawienia już nie mają miejsca w kościele, ale do końca kwietnia 1985 r. odbywają się w kaplicy naprzeciw zakrystii. Później na polecenie biskupa mają miejsce na plebanii. Od września 1987 r. przy chórze obok wejścia do kościoła. Z powodu tej samej osoby mają one później miejsce, z pewnymi wyjątkami, w małym pokoiku po lewej stronie dzwonnicy. W związku z tymi wydarzeniami Jakov czasami woli pozostać gdzieś indziej lub w domu. Vicka jest przyzwyczajona do pozostawania w domu także dlatego, że Matka Boża poprosiła ją o pomoc. Vicka zgodziła się i przez kilka lat cierpiała z powodu tajemniczego bólu w głowie. Dlatego na objawieniach w kościele są regularnie tylko Ivan, Maria i czasami Jakov.
Ivan miał również inne objawienia, w poniedziałki na Podbrdo a w piątki na górze Križevac, w których od 1987 r. mogą uczestniczyć pielgrzymi. Powoli wraz ze wzrostem liczby pielgrzymów piątkowe nocne objawienia Ivana mają miejsce na Podbrdo.
15. grudnia 1982 r. dziewczynka – Jelena, będąc w szkole, usłyszała głos anioła, a w Boże Narodzenie usłyszała głos Maryi.
W 1982 r. – w Boże Narodzenie – Mirjana otrzymała dziesiątą tajemnicę i zadanie ujawnienia światu wszystkich tajemnic, każdą w swoim czasie, poprzez ojca Petara. Od tego czasu zakończyły się dla niej codzienne objawienia.

4. lipca 1982 r. Ivan założył swą grupę modlitewną. Matka Boża wzywa go do modlitwy na Podbrdo w poniedziałkowe noce oraz w piątkowe na Križevac, czasami również w środy. Podczas modlitwy objawia mu się Matka Boża i daje orędzie dla obecnych.
W Wielkanoc w 1983 r., również dziewczynka – Marjana – słyszy wewnętrzne głosy tak jak Jelena. Poprzez nie Matka Boża prosi parafian, aby założyli grupę modlitewną prowadzoną przez Nią, która będzie obowiązkowa przez cztery lata dla tych, którzy zdecydują się do niej przystąpić. Poprzez te dwie dziewczynki Matka Boża daje rady potrzebne dla ich duchowego wzrostu na spotkaniach modlitewnych we wtorki, później w czwartki i również w soboty.
Poprzez Jelenę, w lutym 1984 r., Matka Boża prosi parafię aby wybrała jeden dzień tygodnia. Począwszy od 1. marca 1984 r. aż do dnia 8. stycznia 1987 r. poprzez widzącą Marię w każdy czwartek daje orędzie potrzebne dla wzrostu duchowego parafii powierzając je również pielgrzymom i całemu światu. Od 25. stycznia zaczynają się miesięczne orędzia.
We wtorek 7. maja 1985 r. Matka Boża powierza dziesiątą tajemnicę Ivance i kończą się dla niej codzienne objawienia. Ivanka będzie do końca swego życia widzieć Matkę Bożą 25. czerwca.
Dwie dziewczynki, Maria i Vicka i dwóch chłopców, Ivan i Jakov nadal mają codzienne objawienia. Aby uzyskać pewne cele Matka Boża prosi Vickę i Jakova o poświęcenie w formie zawieszenia objawień na kilka tygodni.
Aby udowodnić światu istnienie raju, czyśćca i szatana Matka Boża pozwala je ujrzeć Mirjanie. Innym pozwala zobaczyć wizję raju, czyśćca i piekła. Przenosi fizycznie Vickę i Jakova do tych trzech miejsc. Ivan zostaje fizycznie przeniesiony jedynie do raju.

Orędzie na dziś:

18.10.1984 - Medziugorje
„Drogie dzieci! Dzisiaj wzywam was, abyście w swoich domach każdego dnia czytali Biblię i niechaj będzie ona w widocznym miejscu, aby zawsze zachęcało to was do jej czytania i do modlitwy. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!”