Słownik objawień Najświętszej Maryi Panny

 

 

Watykan oficjalnie uznaje jedynie 15 objawień, ale nie musi to oznaczać, że inne są fałszywe. Teolog René Laurentin, który specjalizuje się w badaniach na temat Maryi Dziewicy skatalogował i opublikował informacje dotyczące wszystkich objawień w swojej książce pt. „Słownik objawień Najświętszej Maryi Panny.” Książka ta zawiera około 2600 wpisów na temat objawień Najświętszej Dziewicy z całego świata.

 

 

Ks. prof. René Laurentin Autor „Słownika objawień Matki Bożej”

„Francuska edycja książki zawiera opisy 2400 objawień. Do włoskiego wydania dodałem około 100 dalszych opisów, tak więc wydanie to obejmuje około 2500 artykułów. Jest lepsze niż wydanie francuskie, ponieważ obejmuje nowe objawienia w Brazylii, dokąd udałem się w maju tego roku, jak również włoskie objawienia.”

 

Angelo Serra Edytor „Słownika Objawień Matki Bożej”

„Pierwszy słownik został opublikowany w języku francuskim w 2007 roku. Od razu zainteresowaliśmy się nim, lecz musieliśmy zaczekać na jego tłumaczenie, by dokładniej przedstawić kwestie techniczne. Ksiądz profesor Laurentin dodał kilka zmian do włoskiego wydania. Głównie poprawki i aktualizacje na temat objawień, które rzekomo miały miejsce między opublikowaniem edycji francuskiej i włoskiej.”

 

Autor od 1954 roku badał objawienia Najświętszej Dziewicy, która uczyniła go jednym z czołowych światowych ekspertów w tej dziedzinie.

 

Ks. prof. René Laurentin Autor „Słownika objawień Matki Bożej”

„W tamtym czasie objawienia były jedynie obiektem pobożności, nie teologii. Zacząłem studiować ich teologię i zrozumiałem, że objawienie nie może nieść w sobie nowego przesłania.”

 

Ksiądz profesor Laurentin zapewnia, że Najświętsza Dziewica wydaje się mówić „wprost do naszych głuchych uszu” przypominając o pilnym charakterze Orędzia Chrystusa." Coś co objawiło się w szczególny sposób w Lourdes, mówi Ksiądz Profesor.

 

Ks. prof. René Laurentin Autor „Słownika objawień Matki Bożej”

„Nie mam żadnych preferencji dla któregokolwiek z objawień, ponieważ jest w nich zawsze obecna Najświętsza Dziewica, ale to, co zdarzyło się Bernadetcie w Lourdes było bardzo czyste, bardzo proste.”

 

Książka stanowi niezbędny przewodnik dla osób zaciekawionych, wyznawców i badaczy objawień Najświętszej Dziewicy na całym świecie.

 

www.romereports.com